מהו ה- ADA?

החוק האמריקני עם מוגבלות (ADA) הוא חוק זכויות האזרח בארצות הברית האוסר על אפליה של אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים הציבוריים, כולל מקומות עבודה, בתי ספר, תחבורה וכל המקומות הציבוריים והפרטיים הפתוחים לקהל הרחב. מטרת החוק היא לוודא כי לאנשים עם מוגבלות יש את אותן הזכויות וההזדמנויות כמו כולם. זה מבטיח הזדמנות שווה לאנשים עם מוגבלות בכל הקשור למגורים ציבוריים, תעסוקה, תחבורה, שירותי ממשלה מקומיים וטלקומוניקציה.

מה אם האתר שלנו אינו תואם ADA?

אתם עלולים להתמודד עם תביעה אם מישהו/מישהי עם מוגבלות טוענים שהם אינם מסוגלים לגשת לאתר שלך ולנכסים דיגיטליים אחרים. זה בדרך כלל כרוך בהוצאות משפט משמעותיות, הסדר אפשרי, נושא יחסי ציבור פוטנציאלי למותג שלכם, ועלות בניית האתר שלכם מחדש כך שיהיה תואם את ה- ADA. אנשים, קבוצות תמיכה וארגונים אחרים המייצגים את האינטרסים של אנשים עם מוגבלות מגישים לעתים קרובות תלונות נגד עסקים וארגונים אחרים שאינם מספקים גישה שווה לאנשים עם מוגבלויות. העלויות של תלונות אלה מסתכמות באלפי ואף מיליוני דולרים. החדשות הטובות הן שאם הארגון שלכם מקבל תלונה ואתם יכולים להוכיח שאתם עובדים באופן פעיל על הנגשת האתר שלכם, סביר להניח שתיתקלו בתוצאות פחות חמורות ממה שהייתם אמורים לקבל.

כיצד תאימות ADA תעזור לנו?

ההקפדה כי האתרים, האינטרה-נט ושאר הנכסים הדיגיטליים שלכם בישראל עומדים בתקני התאימות אינו רק החוק, היא גם מייצרת יתרונות רבים עבור הארגון שלכם. להלן רק כמה דרכים בהן תוכלו להפיק תועלת על ידי עיצוב עם נגישות כברירת מחדל ותיקון של הפרות תאימות קיימות באמצעות הפתרונות של Allyable:

 

    • מכירות מוגברות – 61 מיליון האנשים עם מוגבלות בארה"ב, המייצגים כרבע מהאוכלוסייה, משפיעים על הוצאות עצומות של 1 טריליון דולר בכל שנה. על ידי הסרת חסמי נגישות לנכסים הדיגיטליים שלכם, אתם עשויים לתפוס באופן טבעי פלח יותר גדול משוק הצרכנים העצום הזה עם עלייה מקבילה בהכנסות.
    • ביצועים מקוונים משופרים – תאימות ADA תחזק את ה- SEO של דפי האינטרנט ואת התוצאות הכוללות. גוגל, הדפדפן מספר 1, מדרג אתרים עם תכונות נגישות גבוהות יותר בחיפוש האורגני שלו, מה שמוביל לחשיפה ותנועה רבה יותר. 
    • חוויית משתמש משופרת – מחקרים הראו כי מתן נכסים דיגיטליים נגישים אוניברסלית וממשקי משתמשים משפיע באופן חיובי על כל המשתמשים, לא רק על בעלי מוגבלויות. מה שאומר שהמבקרים נשארים יותר זמן מחוברים וההקפצות יורדות בהתאם.
    • יתרון תחרותי – כאשר בקושי 2-5% מהאתרים הנוכחיים עומדים בתקני תאימות נגישות, כל ארגון שיעמד בתקני ADA יעמוד בראש וכתפיים מעל המתחרים שלו, בכל ענף שהוא.
    • הגנה משפטית – טיפול בבעיות תאימות של ADA – בין אם על ידי תיקון הפרות בנכסים הקיימים שלכם, ובין אם על ידי בניית נכסים חדשים עם נגישות מהיסוד – מפחית את הסיכון והאחריות שלכם לתביעות פוטנציאליות.

הפתרון של Allyable עונה על דרישות ADA והופך את התאימות לרגולציה למהיר, קל ומשתלם!

אנו מספקים את פתרון הנגישות הדיגיטלית 360 ° היחיד בשוק, כך שתוכלו לתת מענה לכל צרכי התאימות שלכם ל- ADA, והכל במקום אחד. חבילת הכלים המלאה של Allyable מאפשרת לכם לתקן בקלות ובמהירות את הבעיות הקיימות ולבנות מתוך מחשבה על נגישות, בין אם אתם מפתחים, משווקים, יועצים, עסק קטן או עסק גדול. התחלו בחינם עוד היום, ואז בחרו את התוכנית המתאימה ביותר לדרישות הארגון שלכם.

למידע נוסף על פלטפורמת הנגישות שלנו

ראה AllyAble360

בדקו את האתר שלכם בחינם

בודק נגישות

בדוק באתר שלכם אם קיימת תאימות של ADA & WCAG

קבלו את הדו"ח שלנו
FREE SITE CHECKER
בדיקת נגישות חינם